Kompleksowy audyt regulaminu sklepu lub serwisu internetowego. Sprawdzamy również umowy

Najlepszy hosting pod WordPressa?

Najlepszy hosting pod WordPressa?

By on Kwi 3, 2017 in Hostingi | 0 comments

WordPress to nowoczesna, osobista platformą publikacyjna, która zyskała uznanie wśród internautów z wielu krajów. Chętnie wybierają go również Polacy. Jedną z zalet tej platformy jest fakt, że można korzystać z niej bezpłatnie. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy WordPressa nie napotykają na żadne trudności. Dla wielu osób skomplikowaną kwestią pozostaje wybór hostingu. Oto kilka wskazówek, które z pewnością pomogą w podjęciu właściwej decyzji.

Kod rabatowy na wybrane hostingi

Wciąż dla wielu osób jednym z najważniejszych czynników jest cena, dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy dwa kody rabatowe, które mogą pomóc w wyborze odpowiedniego  hostingu. Pierwszym z nich jest kod promocyjny DDR.pl który zapewnia -25% na dowolny pakiet oraz kod rabatowy Kylos ze zniżką 15%. Aby otrzymać niższą cenę wystarczy wprowadzić odpowiedni kod w wyznaczonym polu podczas składania zamówienia. Odpowiednia instrukcja znajduje się na stronie z kodem.

Na co patrzeć przy wyborze hostingu?

W trakcie wybierania hostingu pod WordPressa należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wymagania tejże platformy, czyli oferowaną przez dostawcę wysokość PHP oraz MySQL. Kolejna istotna kwestia to awaryjność hostingu. Wprawdzie nie istnieją hostingi w pełni bezawaryjne, jednak częstotliwość i szybkość likwidacji ewentualnych usterek są różne. Istotne znaczenie ma również okres testowy, ponieważ renomowane firmy umożliwiają bezpłatne testowanie hostingu przez przynajmniej 14 dni. Jest to czas, w którym można zapoznać się z funkcjonowaniem poszczególnych paneli i sprawdzić ich łatwość obsługi, co w przyszłości będzie miało wpływ na komfort pracy. Zaleca się poświęcenie uwagi zarówno panelowi administracyjnemu, jak i panelowi klienta. Oba powinny być intuicyjne, aby nie sprawiały kłopotów przyszłym użytkownikom.

Następna rzecz, o której warto pomyśleć, to backupy. Przed wyborem firmy hostingowej zaleca się sprawdzenie, jak często są one wykonywane i jak szybko przywracane, a także jak długo się je przechowuje. Co więcej, jeżeli ma się już wykupioną usługę u innego dostawcy, należy zwrócić uwagę na migrację, czyli na to, czy nowy hostingodawca zapewni przeniesienie strony i z jakimi kosztami będzie to związane. Niektóre firmy wykonują takie zadania bezpłatnie, co bez wątpienia jest korzystne dla właściciela witryny. W przypadku przenoszenia firmy ważną rolę mogą odegrać również pakiety dodatkowe. Bez względu na rodzaj strony, należy skontrolować jak funkcjonuje obsługa klienta.

Hostingodawca powinien zapewniać możliwość kontaktu przez 24 godziny na dobę. Większość firm przestrzega tej zasady, ale nadal można spotkać się z takimi, w których biuro obsługi klienta działa tylko między 8 a 16. Tych hostingodawców najlepiej od razu wykreślić z listy firm, które powinno się brać pod uwagę. Warto także porównać parametry, czyli to, ile GB ma serwer, jak wiele baz danych można założyć oraz jaki jest koszt pierwszego o kolejnych lat użytkowania. Przy okazji dobrze jest sprawdzić dostępność programów partnerskich, ponieważ niektóre z nich mogą okazać się naprawdę korzystne.

Podsumowanie

Przedstawione powyżej zasady pomagają w wyborze najlepszego hostingu pod WordPressa, zgodnego nie tylko z wymogami tej platformy, lecz także z indywidualnymi potrzebami właściciela strony. Dostosowanie hostingu do własnych oczekiwań jest tutaj najważniejsze, ponieważ tak naprawdę WordPress nie ma zbyt wygórowanych wymagań względem hostingu. Nie oznacza to jednak, że wybór dostawcy jest mało istotny, ponieważ będzie miał duży wpływ na komfort pracy z witryną.

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *