Kompleksowy audyt regulaminu sklepu lub serwisu internetowego. Sprawdzamy również umowy

Audyt Regulaminu

Zamów teraz profesjonalny  audyt regulaminu sklepu lub serwisu internetowego wykonywany przez prawnika. Dokładną cenę poznasz po przeprowadzeniu darmowego audytu wstępnego (kliknij) Pamiętaj! Audyt wstępny jest niezobowiązujący – sam decydujesz, czy chcesz skorzystać z naszej usługi audytu.

Dlaczego warto skorzystać z naszego audytu

Posiadając regulamin z jednej strony zawierasz w nim zasady dotyczące Twojego sklepu, czy serwisu internetowego oraz określasz w nim prawa i obowiązki użytkowników i klientów. Z drugiej strony natomiast powinieneś mieć na uwadze, aby regulacje tam zawarte były zgodne z obowiązującymi przepisami.

Prawidłowy regulamin to przede wszystkim zadowoleni klienci sklepu internetowego oraz użytkownicy serwisu internetowego. Zgodny z prawem regulamin to także bezpieczeństwo dla przedsiębiorcy – nie musi się on obawiać pozwów o stosowanie klauzul niedozwolonych, czy też postępowań Prezesa UOKiK w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. W obu tych wypadkach przedsiębiorca poza utratą dobrego imienia powinien się liczyć z wymiernymi kosztami, które są zdecydowanie wyższe od profilaktyki w postaci profesjonalnego audytu regulaminu.

Zamawiają nasz audyt:

  • dowiesz się czy posiadasz klauzule niedozwolone w swoim regulaminie 
  • wskażemy Ci dokładnie wszystkie klauzule niedozwolone (nie tylko te z rejestru UOKiK, ale także te „ryzykowne”)
  • podamy Ci podstawę prawną oraz uzasadnienie dlaczego dane postanowienie jest niedozwolone
  • w razie wykrycia klauzul uzyskasz wskazówkę, w jaki sposób zmienić dane postanowienia, usunąć je lub zastąpić innym
  • w razie braków informacji wymaganych do zamieszczenia w Twoim regulaminie również Ci je wskażemy wraz z podstawą prawną

Podsumowując – korzystając z audytu regulaminu uzyskasz pełną informację o swoim regulaminie w zakresie obecnych i potencjalnych klauzul niedozwolonych oraz wymaganych braków informacyjnych. Otrzymasz również praktyczną wskazówkę, co do zmiany, usunięcia lub zastąpienia niedozwolonych postanowień.

Na czym polega audyt regulaminu

Audyt regulaminu sklepu lub serwisu internetowego polega na sprawdzeniu przez prawnika regulaminu pod kątem klauzul niedozwolonych i to zarówno tych wpisanych już do rejestru klauzul niedozwolonych UOKiK, jak i potencjalnych innych, co do których zachodzi ryzyko uznania ich za niedozwolone.

W ramach audytu wskazujemy również braki informacyjne, które powinny być zawarte w danym regulaminie (np. wynikające z ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną).

Jak wygląda audyt regulaminu

Od strony technicznej audyt regulaminu przeprowadzamy na przesłanym przez Ciebie pliku tekstowym albo pliku PDF – w zależności w jakim formacie prześlesz do nas regulamin. Jeżeli prześlesz nam link do swojego regulaminu to jego treść przenosimy do pliku tekstowego, na którym następnie pracujemy. Czasami dla większej przejrzystości tworzymy z przesłanego linku, czy pliku tekstowego dokument w formacie PDF i nanosimy nasze uwagi w formie aktywnych komentarzy.

Komentarze prawnika wraz ze wskazaniem klauzuli nanoszone są tekście w postaci jasnych i czytelnych komentarzy. Jeżeli w regulaminie znajduje się klauzula z rejestru klauzul UOKiK dodajemy również link do odpowiedniej klauzuli z rejestru.

 

bezpłatny audyt regulaminu