Kompleksowy audyt regulaminu sklepu lub serwisu internetowego. Sprawdzamy również umowy

Dlaczego warto zakupić audyt?

Nadal zastanawiasz się dlaczego warto skorzystać z naszego audytu? Jesteś przedsiębiorcą, więc odpowiemy Tobie również pytaniem.

Co się bardziej opłaca – przeprowadzenie audytu za kilkaset złotych, czy poniesienie kosztów związanych z postępowaniami o uznanie postanowień regulaminu za klauzule niedozwolone (średni koszt 1000-1500 zł za jedno postępowanie) lub postępowaniem przed UOKiK w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów (ryzyko kary finansowej do 10 % przychodów za poprzedni rok finansowy)?

Dodajmy, że częstą praktyką stosowaną przez różnego rodzaju stowarzyszenia, ale i co raz częściej osoby fizyczne organizowane przez fachowych pełnomocników jest wytaczaniu kilku, a nawet i kilkunastu powództw dotyczących tego samego regulaminu, czy tez umowy. W tym momencie koszty postępowania podane wyżej należy pomnożyć razy ilość prowadzonych spraw.

Zakładając mało optymistyczny scenariusz taka potyczka może się skończyć dla niejednego przedsiębiorcy poważnym nadszarpnięciem płynności finansowym, a nawet przyczyną zamknięcia biznesu.

Innym argumentem może być dla Ciebie etykieta przedsiębiorcy nie tylko dobrze znającego prawa konsumenta, ale i przestrzegającego tych praw. Warto spać spokojnie i skupić się na prowadzeniu biznesu bezpiecznego od klauzul niedozwolonych i braków informacyjnych.

Mamy nadzieję, że Cię przekonaliśmy – teraz możesz zupełnie spokojnie zamówić bezpłatny audyt wstępny.